قیمت خدمات قالیشویی

ارسال شده در: دسته‌بندی نشده, مطالب | 0

این موضوع یادآور این نکته در ذهن اکثر ماست که دوباره بهار آمد و فصل خانه‌تکانی از راه رسیده است. فصلی که رونق کسب و کار شرکت‌های قالیشویی و خدمات مرتبط آنهاست.

اما در این بین یافتن شرکت قابل اعتماد که هم خدمات درست با قیمتی مناسب را در اختیارما قرار دهد و هم به فرش آسیب نزند، یکی از دغدغه‌های ذهنی آنهایی شده که قصد استفاده از این نوع خدمات را دارند، درحالی که می‌توان با کمی حوصله و رعایت نکاتی ساده این دغدغه‌ را با پاکیزگی مناسبی برای فرش منزلمان داشته باشیم.

حمید محمدی کمسرخ، رئیس اتحادیه قالیشویان تهران در این زمینه به خبرنگار ما می‌گوید: قبل از هر موضوعی باید به هموطنان یادآوری کنم که مدتی است کم‌آبی و خشکسالی برای کشورمان مشکلاتی ایجاد کرده است و باید در زمینه حفظ و حراست از منابع آبی کشورمان کوشا باشیم؛ بنابراین در ایام پایانی سال که معمولا به دلیل شست‌وشو و نظافت منازل حجم استفاده از آب در بیشتر شهرها روبه افزایش است، یکی از راه‌های صرفه‌‌جویی شست‌وشوی فرش‌ها به صورت شرکتی است اما شرکت‌های معتبر و تائید شده.

وی در ادامه می‌افزاید: هرچند حتی اگر از صرفه‌جویی آب بگذریم و فقط به سلامت شست‌وشوی قالی توجه داشته باشیم، روش‌های سنتی شست‌وشو باعث از بین رفتن تار و پود قالی خواهد شد چون نه‌تنها امکان خشک شدن کامل قالی را در مدت زمانی کوتاه درمنزل نداریم بلکه در بیشتر موارد مواد شیمیایی داخل الیاف قالی‌باقی مانده و روند پوسیدگی را افزایش خواهد داد. پس بهترین گزینه استفاده خدمات قالیشویی البته به صورت مجاز و قانونی و حرفه‌ای است.

رئیس اتحادیه قالیشویان تهران با تاکید بر تعیین هویت کارگاه‌های قالیشویی و تائید صلاحیت آنها تصریح می‌کند: یکی از دغدغه‌های اصلی مردم هنگام انتخاب قالیشویی مورد نظرشان امنیت دارایی آنها و در نهایت خدماتی است که قرار است در این زمینه بگیرند بنابراین توصیه کارشناسی ما به آنها این است که در انتخاب قالیشویی به گفته دیگران توجه نداشته باشند و فریب تبلیغات رنگارنگ و تخفیف‌های جذاب را نخورند بلکه کمی زمان گذاشته و با اتحادیه قالیشویان شهر یا استان محل سکونت خود تماس بگیرند تا با اطلاع از صحت اطلاعات و سلامت قالیشویی مورد نظرشان، با خیال راحت از نظر کیفیت خدمات و البته امنیت فرش‌هایشان کارشان را انجام دهند.هرچند فهرست کاملی از قالیشویان مجاز همراه با مشخصات کامل مدیرعامل و مسئول شرکت در تارنمای رسمی اتحادیه‌های قالیشویی هر شهر درج شده است و علاقه‌مندان می‌توانند از آن کمک بگیرند.

این مقام صنفی درباره هزینه‌های قالیشویی نیز می‌گوید: امسال با توجه به آخرین مصوبه‌ای که برای تعیین نرخ خدمات قالیشویان تاریخ 18/9/93 در تهران تصویب شده است تقریبا 20 درصدافزایش هزینه داشته‌ایم، هر چند قیمت برخی از خدمات مورد نیاز متقاضیان به صورت توافقی تعیین خواهد شد.

کمسرخ با اشاره به تراکم کاری پایان سال قالیشویان سراسر کشور می‌افزاید: اگر واقعا قصد دریافت خدمت کاملا مناسب و بدون عجله را داریم بهترین گزینه این است که برای شست‌وشوی فرش‌هایمان دقیقه 90 و روزهای پایانی سال تصمیم‌گیری نکنیم بلکه از اواخر بهمن به دنبال یافتن بهترین گزینه برای دریافت خدمات باشیم. البته نکته‌ای بسیار مهم درباره استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی این است که بدون دریافت فاکتور رسمی که مهر و امضای مسئول قالیشویی در آن قید شده باشد، هرگز فرش را تحویل ندهید و قبل از امضا کردن برگه، تمام موارد و تعهدات طرفین را که در آن قید شده است مطالعه کنید تا در صورت بروز هرگونه اختلاف احتمالی بتوانید با مراجعه به اتحادیه آن را پیگیری کنید؛ اما فراموش نکنید اتحادیه در مقابل قالیشویان مجاز پاسخگوی شما خواهد بود.

دیدگاهی بنویسید